Zweigeltrebe & Frankovka Rosé VÍNO HRUŠKA s.r.o.

  • VÍNO HRUŠKA s.r.o.
  • polosuché
  • alk. 12,0 %
  • kyseliny: 6.30 g/l
  • Zbytkový cukr: 11.60 g/l
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Skladem
Kód: 216/3L
397 Kč
Zweigeltrebe & Frankovka Rosé VÍNO HRUŠKA s.r.o.
zweigeltrebe frankovka rose polosuche 2022 t3[2]
Tip

Vůně charakteristicky kořenitá s jemnými ovocnými tóny. V ovocné chuti dominují jahody a třešně s příjemným zbytkem cukru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bag in box
Barva: Růžové
Typ: Polosuché
objem: 3 l
TYP: růžové, polosuché
Ročník: 2022

Rodinné vinařství VÍNO HRUŠKA. Tvoříme víno, které snoubí unikátní terroir a umění osmi generací vinařů.

Historie společnosti

Kořeny historie našeho vinařství sahají do roku 1842, kdy se píší první zmínky o naší rodině jakožto vinařích, v katastru obce Blatnice, kdy se Tomáš Hruška, staral celkem až o 17 měřic polností a vinohradů, což v dnešní době znamená přibližně 3,2 hektaru.

Následně se pěstování a výroba vína stala hlavní činností všech generací našich předků, kteří si s každou novou generací předávali cenné informace a zkušenosti ohledně pěstování révy vinné. Jeden z důležitých historických převratů ve strategii pěstování révy vinné v našem rodinném kruhu bylo zavedení stříhání vinic na jeden vodorovný tažeň s deseti očky.

S tímto nápadem přišel náš současný enolog Petr Hruška již v roce 2003. Zajistili jsme tak sní­žení výnosnosti hroznů na jednu třetinu, tzn. začali jsme produkovat méně vína, než byli ostatní vinaři v tehdejší době zvyk­lí, zato kvalita hroznů se nám o dvě třetiny zvýšila. V tomto období byl položen první mezník naší společnosti - přechod od stra­tegie výnosu ke strategii kvality. Tuto my­šlenku doplňujeme sloganem „Víno, které chutná.“