Gin 1689 The Queen Marry Edition 38,5% 0,7l

Značka: Gin 1689

Gin 1689 je vyrobený dle tradiční receptury staré více jak 350 let.

Tento exkluzivní „pink“ gin je během procesu destilace ginu obohacen navíc o jahody a maliny.

Ty předávají výslednému „pink“ ginu jeho nádherně narůžovělou barvu a hlavně výraznou chuť použitých surovin.

Aby vše bylo vyladěno k dokonalosti byl obsah alkoholu snížen na 38,5 %.

 

 
Dostupnost Skladem
Kód: 112
995 Kč
Gin 1689 The Queen Marry Edition 38,5% 0,7l
Značka: Gin 1689

Gin 1689 The Queen Marry Edition je vyrobený dle tradiční receptury staré více jak 350 let. V té době vládl v Británii král Vilém lll „Oranžský“. Z typického holandského „geneveru“ (gin) se mu díky jednoduché vyhlášce podařilo vytvořit oblíbený nápoj Britů, který v množství předčil i samotné pivo! Tento exkluzivní „pink“ gin získal své jméno po samotné manželce krále Viléma lll „Oranžského“.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Giny
Značka: Gin 1689
VÝROBCE: Herman Jansen Schiedam
OBJEM: 0,7 litru
PROCENTO ALKOHOLU: 38,5 %

HISTORIE GINU S TONIKEM

Recenze ginu 1689 Queen Mary Pink

Tento Gin je vyrobený dle tradiční receptury staré více jak 350 let. V té době vládl v Británii král Vilém lll „Oranžský“. Z typického holandského „geneveru“ (gin) se mu díky jednoduché vyhlášce podařilo vytvořit oblíbený nápoj Britů, který v množství předčil i samotné pivo!

V roce 2016 se dva mládenci rozhodli inspirovat příběhem samotného krále Viléma III Oranžského a vydali se tak po jeho stopách. Z Holandska směřovali přímo do Londýna, který je i dnes synonymem a také hlavním světovým městem ginu. Cíl byl jasný – objevit původní recept ginu z roku 1689, který pobláznil tehdejší zhýralou společnost.

Téměř rok a půl intenzivního bádání přineslo zasloužené ovoce. Původní recepturu objevili pohřbenou v zákoutí vzácné knižní sekce Královské britské knihovny. Po získání práv k receptuře tak stačilo najít pouze prvotřídního lihovarníka, který by pomohl znovu vskřísit nezaměnitelný charakter původního ginu. Tento výběr nebyl až tak těžký, jelikož volba přišla na jednoho z nejlepších v celém Holandsku. Palírna Herman Jansen byla založená již roku 1777 v Schiedamu, tedy hlavním holandském městě ginu a geneveru...

gin_1689_dry_pink_zm